Informativni dan za područje Sigurne, čiste i učinkovite energije Obzora 2020.
Nacionalni informativni dan za društveni izazov Sigurne, čiste i učinkovite energije programa Obzor 2020. održat će se 2. listopada 2017. godine u auli Rektorata Sveučilišta u Zagrebu, s početkom u 9:30 sati.

Sudjelovanje je besplatno, a registrirati se možete putem poveznice. Zbog ograničenog broja mjesta registracija je obavezna.

Na informativnom danu bit će predstavljen novi radni program za područje Sigurne, čiste i učinkovite energije Obzora 2020. te predstojeće teme i natječaji koji će se financirati 2018. - 2020. godine, usluge koje pruža ured nacionalnih kontakt osoba za Obzor 2020. u Agenciji za mobilnost i programe EU, iskustva prijavitelja iz prethodnih natječaja te iskustva evaluatora u Obzoru 2020.

Program info dana bit će objavljen uskoro na stranici Obzor 2020.

Novosti

Plan implementacije Plana za Europski istraživački prostor (ERA Roadmap) Republike Hrvatske 2016. - 2020.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja izradilo je Plan implementacije koji možete preuzeti u nastavku.

Saznaj više

Izvještaj neovisne visoke radne skupine za maksimiziranje učinaka programa EU-a za istraživanja i inovacije – Lamy report

Izvještaj donosi preporuke i prijedloge vodećih načela za kreiranje EU programa nakon 2020. godine za istraživanja i inovacije.

Saznaj više

Poziv za prijavu projekata za predstavljanje u Europskom parlamentu u sklopu inicijative zastupnika u Europskom parlamentu „Neka zvijezde sjaje“

Rok za predaju prijava je 1. prosinca 2017. godine.

Webinar o mogućnostima programa Erasmus+ u sklopu natječaja za 2018. godinu

Webinar će se održati 23. studenoga 2017. od 14 do 15 sati.

Saznaj više

Obzor 2020.: Europa u promjenjivom svijetu – uključiva, inovativna i promišljena društva

Prijavite se za sudjelovanje na info danu koji će se održati 17. studenoga u Zagrebu.

Obzor 2020. MSCA RISE nacionalni informativni dan

Sudjelujte na nacionalnom informativnom danu za razmjene osoblja u području istraživanja i inovacija (RISE).